Panasonic AIG32TQ14D Protective Film Touch Panel

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Brand | PANASONIC |
| Model | AIG32TQ14D |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panasonic GT32 Series |
| Supply | AIG32TQ14D Touch Screen and Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:25:37 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Backlight: | CFL |
| Brand: | Panasonic |
| Display Type: | TFT monochrome LCD |
| Part Number : | AIG32TQ14D |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Panasonic GT32 |
| Resolution: | 320 (W) × 240 (H) dots |
| Touch Size: | 5.7" |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AIG32TQ14D | Description | Inventory status |
| AIG32MQ02D | Panasonic GT32M Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIG32MQ03D | Panasonic GT32 GT32M Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIG32MQ04D | Panasonic GT32 GT32M Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIG32MQ05D | Panasonic GT32 GT32M HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIG32TQ02D | Panasonic GT32 GT32T0 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG32TQ03D | Panasonic GT32 GT32T0 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIG32TQ04D | Panasonic GT32 GT32T0 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG32TQ05D | Panasonic GT32 GT32T0 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIG32TQ12D | Panasonic GT32 GT32T1 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIG32TQ13D | Panasonic GT32 GT32T1 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIG32TQ14D | Panasonic GT32 GT32T1 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIG32TQ15D | Panasonic GT32 GT32T1 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
Panasonic AIG32TQ14D Protective Film Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: What is size of Panasonic GT32 GT32T1 AIG32TQ14D Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: The Panasonic GT32 GT32T1 AIG32TQ14D Front Overlay and Touchscreen Panel Glass is 5.7 inch.
Question: How to replace the Panasonic GT32T1 AIG32TQ14D front panel protective sheet?
Answer: 1. Remove the peel-off film attached to the front panel protective sheet.
Common misspellings:
AIG3TQ14D
AIG32TQ4D
AIG3T2Q14D
AIG32TQl4D
AIIG32TQ14D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service