Panasonic GT01 AIGT0030H HMI Panel Glass Front Overlay

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Brand | PANASONIC |
| Model | AIGT0030H |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panasonic GT01 Series |
| Supply | GT01 AIGT0030H Touch Screen and Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:25:46 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Brand: | Panasonic |
| Part Number : | AIGT0030H |
| Product Line: | Panasonic GT01 |
| Touch Size: | 3" |
| Backlight: | 3-color LED |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 128 (W) × 64 (H) dots |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AIGT0030H | Description | Inventory status |
| AIGT0030B | Panasonic GT01 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIGT0030B1 | Panasonic GT01 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIGT0030H | Panasonic GT01 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIGT0030H1 | Panasonic GT01 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIGT0032B | Panasonic GT01 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0032B1 | Panasonic GT01 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIGT0032H | Panasonic GT01 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIGT0032H1 | Panasonic GT01 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIGT0130B | Panasonic GT01 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIGT0130B1 | Panasonic GT01 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIGT0130H | Panasonic GT01 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIGT0130H1 | Panasonic GT01 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AIGT0132B | Panasonic GT01 Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| AIGT0132B1 | Panasonic GT01 Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| AIGT0132H | Panasonic GT01 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| AIGT0132H1 | Panasonic GT01 Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
Panasonic GT01 AIGT0030H HMI Panel Glass Front Overlay PDF Download:
Common misspellings:
AIGT030H
AIGT0030
AIG0T030H
A1GT0030H
AIGT00300H
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service