PS12-2T2-DD1-AD5 PS12-2T2-DD1-AD6 PS12-2T2-DD1-BD1 Touch Membrane

| categories | PS PowerStation |
|---|---|
| Model | PS12-2T2-DD1-AD5 PS12-2T2-DD1-AD6 PS12-2T2-DD1-BD1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Parker PS Series PowerStation |
| Supply parts | Parker PS Series PowerStation HMI Touch Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:38:42 |
Shipping
Specifications:
| Altitude: | -200ft. to 10,000ft. |
| Product Line: | Parker PS Series PowerStation |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Input Freq.: | 10kHz max. |
| Minimum Pulse: | 40μs |
| Supply Supply: | 12VDC or 24VDC |
| Storage Temp.: | -20℃~+60℃ |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PS12-2T2-DD1-AD5 PS12-2T2-DD1-AD6 PS12-2T2-DD1-BD1 | Description | Inventory status |
| PS12-2T2-8FA-BD3 | Parker PS Series PowerStation Touch Screen Repair Replacement | In Stock |
| PS12-2T2-8GA-BD3 | Parker HMI PS Series PowerStation Touch Panel Replacement | Available Now |
| PS12-2T2-DD1-AD1 | HMI Parker PS Series PowerStation Touchscreen Replacement | In Stock |
| PS12-2T2-DD1-AD3 | Parker PS Series PowerStation HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| PS12-2T2-DD1-AD3-R | Parker PS Series PowerStation Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PS12-2T2-DD1-AD5 | Parker PS Series PowerStation Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| PS12-2T2-DD1-AD6 | Parker PS Series PowerStation Touch Membrane Repair | In Stock |
| PS12-2T2-DD1-BD1 | Parker PS Series PowerStation HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| PS12-2T2-DD1-BD3 | Parker PS Series PowerStation Touch Digitizer Glass Replacement | Available Now |
| PS12-2T2-DD3-AD2 | Parker PS Series PowerStation Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| PS12-2T2-DD3-AD3 | Parker PS Series PowerStation HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| PS12-2T2-DD6-AD3 | Parker PS Series PowerStation Touch Digitizer Replacement Repair | In Stock |
PS12-2T2-DD1-AD5 PS12-2T2-DD1-AD6 PS12-2T2-DD1-BD1 Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What is the return policy for Kernfix replacement parts for Parker PS Series PowerStations PS12-2T2-DD1-AD5 PS12-2T2-DD1-AD6 PS12-2T2-DD1-BD1 HMI Touch Membrane HMI?
Answer: Kernfix offers a hassle-free return policy for our replacement parts. If you are not satisfied with your purchase, you can return the product within a specified period for a full refund or exchange. Please refer to our return policy page or contact customer service for detailed information.
Question: How can I track my order from Kernfix?
Answer: Once your order has been shipped, Kernfix will provide you with a tracking number and a link to the courier's tracking system. You can monitor the status of your shipment and estimated delivery time through this link.
Question: Are there any discounts available for repeat customers or large orders at Kernfix?
Answer: Yes, Kernfix values our loyal customers and offers discounts for repeat purchases and bulk orders. Please contact our sales team to learn more about available discount programs and pricing options.
Common misspellings:
PS12-2T2-DD1-AD5
PS12-2T2-DD1-AD6
PS12-2T2-DD1-D1
PS12-T2-DD1-BD1
PS12-2T2-D1D-AD6
PS12-2T2-DD1-BD1
PSI2-2T2-DD1-AD6
PS112-2T2-DD1-AD5
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service