3710015-01 AGP3300-U1-D24 Protective Film Touch Panel

| categories | AGP3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3710015-01 AGP3300-U1-D24 PFXGP3300UAD |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Touch Screen Panel Glass and Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:40:54 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Backlight: | CCFL (Replaceable) |
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Display Type: | STN/ TFT Color LCD |
| Part Number : | 3710015-01 |
| Product Line: | Proface AGP3300 |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3710015-01 AGP3300-U1-D24 PFXGP3300UAD | Description | Inventory status |
| AGP3300-T1-D24-CA1M | Proface AGP3000 AGP3300 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AGP3300-T1-D24-D81C | Proface AGP3000 AGP3300 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AGP3300-T1-D24-D81K | Proface AGP3000 AGP3300 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AGP3300-T1-D24-FN1M | Proface AGP3000 AGP3300 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AGP3300-T1-D24-M | Proface AGP3000 AGP3300 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AGP3300-U1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AGP3301-L1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AGP3301-L1-D24-M | Proface AGP3000 AGP3300 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AGP3301-S1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AGP3302-B1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AGP3310-T1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AGP3360-T1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
3710015-01 AGP3300-U1-D24 Protective Film Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: Proface AGP3000 AGP3300 3710015-01 AGP3300-U1-D24 PFXGP3300UAD Touch Panel does not function
Answer: 1. no response
Common misspellings:
3710015-01
AGP300-U1-D24
PFXGP3300UAD
AGP3300-U1-D24
PFXP3300UAD
3710015-10
AGP3300-U1-DZ4
37100115-01
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service