3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY Overlay Keypad Touch Screen

| categories | AGP3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY PFXGP3300HSADRK |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface AGP3000 AGP3300H Series |
| Supply | Touch Screen Monitor Membrane Keyboard Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:41:13 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | CCFL |
| Product Line: | Proface AGP3300 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 5.7" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY PFXGP3300HSADRK | Description | Inventory status |
| AGP3300H-S1-D24-RED-KEY | Proface AGP3300H Touch Screen Monitor Front Overlay Membrane Keyboard | In Stock |
| AGP3300H-S1-D24-YEL | AGP3000 AGP3300H Touch Screen Protective Film Membrane Keypad Repair | In Stock |
| AGP3300H-S1-D24-YEL-KEY | Proface AGP3000 AGP3300H Touch Panel Protective Film Keyboard Membrane | Available Now |
| AGP3310H-T1-D24 | Proface AGP3000 AGP3300H Touchscreen Protective Film Operator Panel Keypad | In Stock |
| AGP3310H-T1-D24-GRY-KEY | Proface AGP3000 AGP3300H Touch Screen Glass Membrane Switch Protective Film | Available Now |
| AGP3310H-T1-D24-KEY | Proface AGP3000 AGP3300H Touch Screen Panel Front Overlay Operator Keyboard | In Stock |
| AGP3310H-T1-D24-RED | Proface AGP3300H Membrane Keypad Switch Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AGP3310H-T1-D24-RED-KEY | Proface AGP3000 Touch Glass Front Overlay Membrane Keyboard Keypad | In Stock |
| AGP3310H-T1-D24-YEL-KEY | Proface AGP3000 AGP3300H Touch Digitizer Glass Keypad Membrane Overlay | Available Now |
3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY Overlay Keypad Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface AGP3000 AGP3300H 3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY PFXGP3300HSADRK Touch Screen, Keyboard Membrane and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Signs that your Proface 3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY PFXGP3300HSADRK Front Overlay Touch Digitizer Glass HMI or touchscreen control will soon fail. What signs should you be looking out for if you want to prevent a failure happening?
Answer: Here are 5 sure-fire signs that your 3610005-02 AGP3300H-S1-D24-RED-KEY PFXGP3300HSADRK Touchscreen Panel Protective Film Keypad Membrane HMI will fail.
Common misspellings:
3610005-02
AGP3300H-S1-D24-RED-KEY
PXGP3300HSADRK
AGP300H-S1-D24-RED-KEY
PFXGP3300HSADRK
AGP3300H-S1-D42-RED-KEY
PFXGP33ooHSADRK
AAGP3300H-S1-D24-RED-KEY
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service