Proface 3280035-41 AGP3500-T1-D24 Overlay Touch Screen

| categories | AGP3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3280035-41 AGP3500-T1-D24 PFXGP3500TAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface AGP3000 Series |
| Supply | Touch Screen Monitor and Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:41:59 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | CCFL |
| Product Line: | Proface AGP3500 |
| Resolution: | 640 x 480 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 10.4" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3280035-41 AGP3500-T1-D24 PFXGP3500TAD | Description | Inventory status |
| AGP3500-T1-AF | Proface AGP3000 AGP3500 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AGP3500-T1-AF-CA1M | Proface AGP3000 AGP3500 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AGP3500-T1-AF-D81C | Proface AGP3000 AGP3500 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AGP3500-T1-AF-D81K | Proface AGP3000 AGP3500 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AGP3500-T1-AF-FN1M | Proface AGP3000 AGP3500 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AGP3500-T1-AF-M | Proface AGP3000 AGP3500 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AGP3500-T1-D24 | Proface AGP3000 AGP3500 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AGP3500-T1-D24-CA1M | Proface AGP3000 AGP3500 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AGP3500-T1-D24-D81C | Proface AGP3000 AGP3500 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AGP3500-T1-D24-D81K | Proface AGP3000 AGP3500 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AGP3500-T1-D24-FN1M | Proface AGP3000 AGP3500 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AGP3500-T1-D24-M | Proface AGP3000 AGP3500 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
Proface 3280035-41 AGP3500-T1-D24 Overlay Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface AGP3000 AGP3500 3280035-41 AGP3500-T1-D24 PFXGP3500TAD Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Signs that your Proface 3280035-41 AGP3500-T1-D24 PFXGP3500TAD Front Overlay Touch Digitizer Glass HMI or touchscreen control will soon fail. What signs should you be looking out for if you want to prevent a failure happening?
Answer: Here are 5 sure-fire signs that your 3280035-41 AGP3500-T1-D24 PFXGP3500TAD Touchscreen Panel Protective Film HMI will fail.
Common misspellings:
328035-41
AGP3500-T1-D24
PFXGP3500TAD
3280035-41
AG3500-T1-D24
PXFGP3500TAD
AGP3500-71-D24
PFXGP35500TAD
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service