FP2500-T41-24V

| categories | FP2000 Series |
|---|---|
| Model | FP2500-T41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface FP2000 Series |
| Supply | FP-2500 Touch Screen Protective Film |
| Touch size | 10.4 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:42:13 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 30 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface FP2000 |
| Size: | 10.4 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -10°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FP2500-T41-24V | Description | Inventory status |
| FP2500-T11 | Proface FP2000 Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| FP2500-T12 | Proface FP2000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| FP2500-T41 | Proface FP2000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| FP2500-T41-24V | Proface FP2000 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| FP2500-T42-24V | Proface FP2000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| FP2600-T11 | Pro-face FP2000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FP2600-T12 | Proface FP2000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| FP2600-T41 | Proface FP2000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| FP2600-T41-24V | Pro-face FP2000 HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| FP2600-T42-24V | Proface FP2000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| FP2650-T41 | Proface FP2000 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
FP2500-T41-24V PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the FP2500-T41-24V Display?
Answer: When the display surface or frame becomes dirty, use a soft cloth moistened with neutral detergent to wipe away any dust or stains.
Common misspellings:
FP2500-T41-2V
FP250-T41-24V
FP2500T-41-24V
FP2500-T4l-24V
FP25500-T41-24V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service