Proface 30B0003-02 FP2600-T41-24V HMI Film Touch Panel

| categories | FP2000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 30B0003-02 FP2600-T41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface FP2000 FP-2500 Series |
| Supply | FP2600-T41-24V Touchscreen Panel Front Overlay |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:42:23 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 30 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | User replaceable CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface FP2000 |
| Rated Voltage Range: | 19.2DC to 28.8V |
| Display Colors: | 262,144 colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Humidity: | 30 to 90%RH |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 30B0003-02 FP2600-T41-24V | Description | Inventory status |
| FP2500-T11 | Proface FP2000 Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| FP2500-T12 | Proface FP2000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| FP2500-T41 | Proface FP2000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| FP2500-T41-24V | Proface FP2000 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| FP2500-T42-24V | Proface FP2000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| FP2600-T11 | Pro-face FP2000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FP2600-T12 | Proface FP2000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| FP2600-T41 | Proface FP2000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| FP2600-T41-24V | Pro-face FP2000 HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| FP2600-T42-24V | Proface FP2000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| FP2650-T41 | Proface FP2000 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
Proface 30B0003-02 FP2600-T41-24V HMI Film Touch Panel PDF Download:
FAQ:
Question: Installing the 30B0003-02 FP2600-T41-24V Touch Screen Panel Glass Front Overlay FP
Answer: 1) Insert the 30B0003-02 FP2600-T41-24V Protective Film Touch Panel FP into the panel cut, as shown here.
Common misspellings:
30B0003-02
FP2600-41-24V
30B000-02
FP2600-T41-24V
PF2600-T41-24V
FP2600-741-24V
30B0003--02
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service