FP3600-T11 Pro-face Touch Screen Panel Protective Film

| categories | FP3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | FP3600-T11 PFXFP3600TA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface FP3000 Series |
| Supply | FP-3600T Front Overlay Touch Glass |
| Touch size | 12 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:42:35 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface FP3000 |
| Size: | 10 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FP3600-T11 PFXFP3600TA | Description | Inventory status |
| FP3500-T11 | Proface FP3000 Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| FP3500-T41-24V | Proface FP3000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| FP3600-T11 | Proface FP3000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| FP3600-T11-M | Proface FP3000 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| FP3600-T41-24V | Proface FP3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| FP3650-T41 | Pro-face FP3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FP3650-T41-M | Proface FP3000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
FP3600-T11 Pro-face Touch Screen Panel Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the FP3600-T11 PFXFP3600TA FP?
Answer: (1) Insert the FP3600-T11 PFXFP3600TA Touchscreen Panel Front Overlay FP into the panel cut, as shown here.
Common misspellings:
FP3600-T11
PFXFP600TA
FP3600-11
PFXFP3600TA
FPXFP3600TA
PFXFP36OOTA
FP36000-T11
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service