Proface FP3600-T11-M Front Overlay Touch Membrane Repair

| categories | FP3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | FP3600-T11-M PFXFP3600TAC |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface FP3000 FP-3600T Series |
| Supply | FP3600-T11-M Touch Screen Monitor Front Overlay |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:42:37 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Part Number : | FP3600-T11-M |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 12.1" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface FP3000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FP3600-T11-M PFXFP3600TAC | Description | Inventory status |
| FP3500-T11 | Proface FP3000 Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| FP3500-T41-24V | Proface FP3000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| FP3600-T11 | Proface FP3000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| FP3600-T11-M | Proface FP3000 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| FP3600-T41-24V | Proface FP3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| FP3650-T41 | Pro-face FP3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FP3650-T41-M | Proface FP3000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
Proface FP3600-T11-M Front Overlay Touch Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface FP3000 FP3600-T11-M PFXFP3600TAC Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: FP-3600T FP3600-T11-M PFXFP3600TAC Touch Panel Does Not Respond
Answer: When the FP3600-T11-M PFXFP3600TAC touch panel does not react, or its reaction is very slow after it is pressed, follow the flowchart below to find the origin of the problem and the appropriate solution.
Common misspellings:
FP3600-T11-M
PFXFP600TAC
FP3600-T1-M
PFXFP3600TAC
FP360-0T11-M
PFXF93600TAC
FP3600-T11--M
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service