GP2400-TC41-24V GP2400-TC41-24V-M Overlay Touch

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 2880061 GP2400-TC41-24V GP2400-TC41-24V-M |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2400T Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:17 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface GP-2400T |
| Touch Size: | 7.4" |
| Display Colors: | 256 Colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2880061 GP2400-TC41-24V GP2400-TC41-24V-M | Description | Inventory status |
| GP2300-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2300L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2300-LG41-24V-M | Proface GP2000 GP-2300L Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2300-LG41-24V-MBP | Proface GP2000 GP-2300L Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2300-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2300S HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2300-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2300T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2300-TC41-24V-M | Pro-face GP2000 GP-2300T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2301-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2301L Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2301-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2301S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2301-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2301T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP2400-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2400T Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| GP2400-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2400T MMI Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2401-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2401T HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
GP2400-TC41-24V GP2400-TC41-24V-M Overlay Touch PDF Download:
Common misspellings:
2880061
GP2400-TC41-24V
GP2400-TC41-2V-M
GP240-TC41-24V
GP2400-TC41-24V-M
2880601
GP2400-7C41-24V-M
GP2400-TC41-244V-M
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service