3180034-01 GP2401-TC41-24V Touch Membrane Front Overlay

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3180034-01 GP2401-TC41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2401T Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:20 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | 3180034-01 GP2401-TC41-24V |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 7.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface GP-2401T |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3180034-01 GP2401-TC41-24V | Description | Inventory status |
| GP2300-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2300L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2300-LG41-24V-M | Proface GP2000 GP-2300L Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2300-LG41-24V-MBP | Proface GP2000 GP-2300L Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2300-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2300S HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2300-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2300T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2300-TC41-24V-M | Pro-face GP2000 GP-2300T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2301-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2301L Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2301-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2301S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2301-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2301T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP2400-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2400T Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| GP2400-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2400T MMI Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2401-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2401T HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
3180034-01 GP2401-TC41-24V Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the 3180034-01 GP2401-TC41-24V Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP-2401T 3180034-01 GP2401-TC41-24V screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the 3180034-01 GP2401-TC41-24V Protective Film Touch Membrane display.
Question: What is Proface GP-2401T 3180034-01 GP2401-TC41-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
3180034-01
GP2401-TC41-2V
G2401-TC41-24V
3180304-01
GP2401-TC41-24V
GP2401-7C41-24V
31800344-01
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service