2880045-01 GP2500-TC41-24V Front Overlay Touch Membrane

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 2880045-01 GP2500-TC41-24V PFXGP2502SD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2500T Touch Screen Monitor Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:29 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | 2880045-01 GP2500-TC41-24V |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface GP2000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2880045-01 GP2500-TC41-24V PFXGP2502SD | Description | Inventory status |
| GP2500-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2500L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2500-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2500S Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2500-TC11 | Proface GP2000 GP-2500T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2500-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2500T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2500-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2500T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2501-LG41-24V | Pro-face GP2000 GP-2501L Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2501-SC11 | Proface GP2000 GP-2501S Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2501-SC11-M | Proface GP2000 GP-2501S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2501-SC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2501S HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP2501-TC11 | Proface GP2000 GP-2501T Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| GP2501-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2501T MMI Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
2880045-01 GP2500-TC41-24V Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface GP-2500T 2880045-01 GP2500-TC41-24V PFXGP2502SD Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to insert the GP-2500T 2880045-01 GP2500-TC41-24V PFXGP2502SD CF Card?
Answer: Use the following steps to insert the GP-2500T 2880045-01 GP2500-TC41-24V PFXGP2502SD CF Card in the GP.
Common misspellings:
2880045-01
GP2500-TC41-24V
PFXGP250SD
GP2500-TC1-24V
PFXGP2502SD
28800450-1
GPZ500-TC41-24V
GP2500-TC41-244V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service