3180045-01 GP2501-LG41-24V Touch Membrane Front Overlay

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3180045-01 GP2501-LG41-24V PFXGP2501LD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2501L Touch Screen Monitor Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:32 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | 3180045-01 GP2501-LG41-24V |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface GP2000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3180045-01 GP2501-LG41-24V PFXGP2501LD | Description | Inventory status |
| GP2500-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2500L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2500-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2500S Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2500-TC11 | Proface GP2000 GP-2500T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2500-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2500T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2500-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2500T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2501-LG41-24V | Pro-face GP2000 GP-2501L Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2501-SC11 | Proface GP2000 GP-2501S Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2501-SC11-M | Proface GP2000 GP-2501S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2501-SC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2501S HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP2501-TC11 | Proface GP2000 GP-2501T Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| GP2501-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2501T MMI Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
3180045-01 GP2501-LG41-24V Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to insert the GP-2501L 3180045-01 GP2501-LG41-24V PFXGP2501LD CF Card?
Answer: Use the following steps to insert the GP-2501L 3180045-01 GP2501-LG41-24V PFXGP2501LD CF Card in the GP.
Question: What is Proface GP-2501L 3180045-01 GP2501-LG41-24V PFXGP2501LD Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
3180045-01
GP2501-LG41-24V
PFXGP250LD
GP2501-L41-24V
PFXGP2501LD
31800450-1
GP2501-LG41-Z4V
PFXGP25001LD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service