Proface 2980078-02 GP2501-SC41-24V Film Touchscreen

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 2980078-02 GP2501-SC41-24V PFXGP2503LD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2501S Protective Film Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:36 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | 2980078-02 GP2501-SC41-24V |
| Product Line: | Proface GP-2501S |
| Touch Size: | 10.4" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 degrees Celsius |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2980078-02 GP2501-SC41-24V PFXGP2503LD | Description | Inventory status |
| GP2500-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2500L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2500-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2500S Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2500-TC11 | Proface GP2000 GP-2500T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2500-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2500T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2500-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2500T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2501-LG41-24V | Pro-face GP2000 GP-2501L Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2501-SC11 | Proface GP2000 GP-2501S Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2501-SC11-M | Proface GP2000 GP-2501S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2501-SC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2501S HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP2501-TC11 | Proface GP2000 GP-2501T Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| GP2501-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2501T MMI Touch Screen Front Overlay Repair | In Stock |
Proface 2980078-02 GP2501-SC41-24V Film Touchscreen PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the 2980078-02 GP2501-SC41-24V PFXGP2503LD?
Answer: 1) Insert the GP into the panel cut out, as shown here.
Common misspellings:
2980078-02
GP2501-SC41-24V
PFXGP253LD
GP201-SC41-24V
PFXGP2503LD
GP2501-SC41-2V4
PFXGP25O3LD
29800788-02
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service