GP2600-TC11 GP2600-TC11-24V Proface Touch Glass Overlay

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3180021-02 GP2600-TC11 GP2600-TC11-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2600T Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:42 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface GP-2600T |
| Touch Size: | 12.1" |
| Display Colors: | 256 Colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3180021-02 GP2600-TC11 GP2600-TC11-24V | Description | Inventory status |
| GP2600-TC11 | Proface GP2000 GP-2600T Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2600-TC11-24V | Proface GP2000 GP-2600T Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2600-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2600T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2600-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2600T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2601-TC11 | Proface GP2000 GP-2601T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2601-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2601T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2301H-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2301HL Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2301H-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2301HS Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2401H-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2401HT HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
GP2600-TC11 GP2600-TC11-24V Proface Touch Glass Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: 3180021-02 GP2600-TC11 GP2600-TC11-24V Touch Panel does not respond, what should we do?
Answer: When the touch panel does not respond, or its response time is very slow after it is pressed, please use the flowchart below to find the origin of the problem, and the appropriate solution.
Common misspellings:
3180021-02
GP2600-TC11
GP2600-C11-24V
G2600-TC11
GP2600-TC11-24V
318002-102
GP2600-7C11
GP2600-TC111-24V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service