Pro-face 2880045-02 GP2601-TC41-24V Touch Screen Film

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 2880045-02 GP2601-TC41-24V PFXGP2601TD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2601T Protective Film Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:47 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Part Number : | 2880045-02 GP2601-TC41-24V |
| Product Line: | Proface GP-2601T |
| Touch Size: | 12.1" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 degrees Celsius |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2880045-02 GP2601-TC41-24V PFXGP2601TD | Description | Inventory status |
| GP2600-TC11 | Proface GP2000 GP-2600T Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2600-TC11-24V | Proface GP2000 GP-2600T Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2600-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2600T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2600-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2600T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2601-TC11 | Proface GP2000 GP-2601T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2601-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2601T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2301H-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2301HL Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2301H-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2301HS Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2401H-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2401HT HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
Pro-face 2880045-02 GP2601-TC41-24V Touch Screen Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the 2880045-02 GP2601-TC41-24V PFXGP2601TD?
Answer: 1) Insert the GP-2601T 2880045-02 GP2601-TC41-24V PFXGP2601TD into the panel cut out, as shown here.
Common misspellings:
2880045-02
GP2601-TC41-24V
PFXGP201TD
GP2601-TC4-24V
PFXGP2601TD
28800450-2
GP2601-7C41-24V
PFXGP22601TD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service