3080028-03 GP2301H-LG41-24V Pro-face Front Overlay Touch

| categories | GP2000 GP2000H |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3080028-03 GP2301H-LG41-24V PFXGP2301HLD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP2000 Series |
| Supply | GP-2301HL Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:44:49 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface GP-2301HL |
| Touch Size: | 5.7" |
| Display Colors: | Black/White |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3080028-03 GP2301H-LG41-24V PFXGP2301HLD | Description | Inventory status |
| GP2600-TC11 | Proface GP2000 GP-2600T Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP2600-TC11-24V | Proface GP2000 GP-2600T Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| GP2600-TC41-24V | Proface GP2000 GP-2600T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP2600-TC41-24V-M | Proface GP2000 GP-2600T HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP2601-TC11 | Proface GP2000 GP-2601T Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP2601-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2601T Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP2301H-LG41-24V | Proface GP2000 GP-2301HL Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP2301H-SC41-24V | Proface GP2000 GP-2301HS Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP2401H-TC41-24V | Pro-face GP2000 GP-2401HT HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
3080028-03 GP2301H-LG41-24V Pro-face Front Overlay Touch PDF Download:
FAQ:
Question: How to attach the GP2000H GP-2301HL 3080028-03 GP2301H-LG41-24V PFXGP2301HLD Touch Screen Monitor Protective Film Hand Strap?
Answer: The hand strap that attaches to the GP2000H Series unit is used to hold the GP GP-2301HL 3080028-03 GP2301H-LG41-24V PFXGP2301HLD Front Overlay Touch Digitizer Glass unit by hand, and to prevent it from dropping during use. Attach the hand strap using the following procedure (images of the GP-2301H are used, but the procedure is the same for the GP-2401H):
Common misspellings:
3080028-03
GP2301H-LG41-24V
PFXG2301HLD
GP2301H-G41-24V
PFXGP2301HLD
3080208-03
GP230IH-LG41-24V
PFXGP23301HLD
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service