Proface GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V Film Touch

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP-H70S Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:23 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 5.7" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 degrees Celsius |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V | Description | Inventory status |
| GPH70-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP-H70L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GPH70-LG41-24V | Proface Graphic Panel GP-H70L Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GPH70-LG41-24VP | Proface Graphic Panel GP-H70L Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GPH70-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP-H70S HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GPH70-SC41-24V | Proface Graphic Panel GP-H70S Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GPH70-SC41-24VP | Pro-face Graphic Panel GP-H70S Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
Proface GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V Film Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface Graphic Panel GP Series GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V Touchscreen Panel Front Overlay is 5.7 inch.
Question: How to hang the GP-H70 GPH70-SC11-24V GPH70-SC41-24V on a Wall?
Answer: To hang the GP-H70 on a wall, see the illustration below:
Common misspellings:
GPH70-SC11-24V
GPH7-SC41-24V
GP70-SC11-24V
GPH70-SC41-24V
GPH07-SC41-24V
GPH70-SC41-Z4V
GPH70-SSC11-24V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service