GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V Touch Overlay Case

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP270L Front Overlay Touch Screen Monitor Shell |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:27 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GP270-LG11/LG21/LG31-24V/24VP |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 4.7" |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V | Description | Inventory status |
| GP270-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP270L HMI Touch Screen Glass Protective Film Shell | Available Now |
| GP270-LG21-24VP | Proface Graphic Panel GP270L Touch Screen Panel Front Overlay HMI Case Repair | In Stock |
| GP270-LG31-24V | Pro-face Graphic Panel GP270L Front Overlay Touch Membrane Enclosure | In Stock |
| GP270-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP270S Touch Glass Front Overlay Plastic Cover Repair | In Stock |
| GP270-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP270S Touch Digitizer Glass Overlay Case Body Repair | Available Now |
| GP270-SC31-24V | Pro-face Graphic Panel GP270S HMI Panel Glass Protective Film Plastic Case | Available Now |
| GP270-SG11-24V | Proface Graphic Panel GP270S Touch Screen Monitor Front Overlay Plastic Shell | In Stock |
| GP270-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP270S MMI Touch Screen Front Overlay Housing | In Stock |
| GP270-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP270S HMI Touch Screen Protective Film Enclosure | Available Now |
GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V Touch Overlay Case PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V Touch Screen Monitor Front Overlay Front Cover HMI Display?
Answer: When the GP GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V Protective Film Touch Membrane Plastic Shell display.
Question: What is Proface GP GP270-LG11-24V GP270-LG21-24VP GP270-LG31-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film Plastic Case Cover HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GP270-LG11-24V
GP270-LG21-4VP
GP270-LG31-24V
GP270-LG21-24VP
GP270-L31-24V
GP270-LG1-124V
GP27O-LG31-24V
GP2770-LG21-24VP
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service