GP270-SG11-24V GP270-SG21-24VP GP270-SG31-24V Glass Film Body

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP270-SG11-24V GP270-SG21-24VP GP270-SG31-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP270S Protective Film Touch Digitizer Housing |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:31 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | User-replaceable CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 4.7" |
| Display Colors: | 8-colors |
| Display Type: | STN LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP270-SG11-24V GP270-SG21-24VP GP270-SG31-24V | Description | Inventory status |
| GP270-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP270L HMI Touch Screen Glass Protective Film Shell | Available Now |
| GP270-LG21-24VP | Proface Graphic Panel GP270L Touch Screen Panel Front Overlay HMI Case Repair | In Stock |
| GP270-LG31-24V | Pro-face Graphic Panel GP270L Front Overlay Touch Membrane Enclosure | In Stock |
| GP270-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP270S Touch Glass Front Overlay Plastic Cover Repair | In Stock |
| GP270-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP270S Touch Digitizer Glass Overlay Case Body Repair | Available Now |
| GP270-SC31-24V | Pro-face Graphic Panel GP270S HMI Panel Glass Protective Film Plastic Case | Available Now |
| GP270-SG11-24V | Proface Graphic Panel GP270S Touch Screen Monitor Front Overlay Plastic Shell | In Stock |
| GP270-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP270S MMI Touch Screen Front Overlay Housing | In Stock |
| GP270-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP270S HMI Touch Screen Protective Film Enclosure | Available Now |
GP270-SG11-24V GP270-SG21-24VP GP270-SG31-24V Glass Film Body PDF Download:
Common misspellings:
GP270-SG11-24V
GP270-SG21-2VP
GP270-SG31-24V
GP270-SG1-24V
GP270-SG21-24VP
GP720-SG31-24V
GP27O-SG21-24VP
GP270-SGG11-24V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service