GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP Touch Membrane Overlay

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP370S Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:43 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 6" |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP | Description | Inventory status |
| GP370-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP370L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP370-LG21-24VP | Proface Graphic Panel GP370L Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP370-LG31-24V | Proface Graphic Panel GP370L Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP370-LG31-24VP | Proface Graphic Panel GP370L HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP370-LG41-24VP | Proface Graphic Panel GP370L Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP370-MM21-ENG | Pro-face Graphic Panel GP370 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP370-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP370S Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP370-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP370-SC31-24V | Pro-face Graphic Panel GP370S HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP370-SC31-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP370-SC41-24VP | Proface Graphic Panel GP370S MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP370-SG11-24V | Proface Graphic Panel GP370S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP370-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP370-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP370S HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GP370-SG41-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP Touch Membrane Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP Protective Film Touch Membrane display.
Question: What is Proface GP GP370-SC11-24V GP370-SC21-24VP Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GP370-SC11-24V
GP370-SC21-4VP
GP370-S11-24V
GP370-SC21-24VP
GP730-SC21-24VP
GP370-SCll-24V
GP370--SC21-24VP
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service