2780051-02 GP370-SC41-24VP Front Overlay Touch Membrane

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 2780051-02 GP370-SC41-24VP |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP370S Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:47 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | 2780051-02 GP370-SC41-24VP |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 6" |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2780051-02 GP370-SC41-24VP | Description | Inventory status |
| GP370-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP370L Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP370-LG21-24VP | Proface Graphic Panel GP370L Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP370-LG31-24V | Proface Graphic Panel GP370L Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP370-LG31-24VP | Proface Graphic Panel GP370L HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP370-LG41-24VP | Proface Graphic Panel GP370L Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP370-MM21-ENG | Pro-face Graphic Panel GP370 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP370-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP370S Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP370-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP370-SC31-24V | Pro-face Graphic Panel GP370S HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP370-SC31-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP370-SC41-24VP | Proface Graphic Panel GP370S MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP370-SG11-24V | Proface Graphic Panel GP370S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP370-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP370-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP370S HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GP370-SG41-24VP | Proface Graphic Panel GP370S Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
2780051-02 GP370-SC41-24VP Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface GP 2780051-02 GP370-SC41-24VP Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to clean the 2780051-02 GP370-SC41-24VP Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP 2780051-02 GP370-SC41-24VP screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the 2780051-02 GP370-SC41-24VP Protective Film Touch Membrane display.
Common misspellings:
2780051-02
GP30-SC41-24VP
270051-02
GP370-SC41-24VP
GP307-SC41-24VP
GP370-SC41-Z4VP
27800551-02
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service