Proface GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 Film Touch

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP377L Protective Film Touch Screen Panel Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:52 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GP377-LG11/LG41-24V GP377-PF21 |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 6" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 degrees Celsius |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 | Description | Inventory status |
| GP377-LG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP377L Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP377-LG41-24V | Proface Graphic Panel GP377L Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP377-PF21 | Proface Graphic Panel GP377 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP377R-TC11-24V | Pro-face Graphic Panel GP377RT HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP377R-TC41-24V | Proface Graphic Panel GP377RT Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP377-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP377S MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| GP377-SC41-24V | Proface Graphic Panel GP377S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
Proface GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 Film Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface Graphic Panel GP Series GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 Touchscreen Panel Front Overlay is 6 inch.
Question: How to secure the GP377-LG11-24V GP377-LG41-24V GP377-PF21 Installation Fasteners?
Answer: 1) There are four (4) insertion slots on the top and bottom of the GP, where the metal installation fasteners hook on.
Common misspellings:
GP377-LG11-24V
P377-LG41-24V
GP377-PF21
GP77-LG11-24V
GP377-LG41-24V
GP377-LG11-42V
GP3TT-PF21
GP3377-LG41-24V
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service