Pro-face GP377-SC11-24V GP377-SC41-24V Touch Panel Overlay

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP377-SC11-24V GP377-SC41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP377S Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:56 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 6" |
| Display Colors: | 64 colors |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP377-SC11-24V GP377-SC41-24V | Description | Inventory status |
| GP377-LG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP377L Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP377-LG41-24V | Proface Graphic Panel GP377L Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP377-PF21 | Proface Graphic Panel GP377 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP377R-TC11-24V | Pro-face Graphic Panel GP377RT HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP377R-TC41-24V | Proface Graphic Panel GP377RT Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP377-SC11-24V | Proface Graphic Panel GP377S MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| GP377-SC41-24V | Proface Graphic Panel GP377S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
Pro-face GP377-SC11-24V GP377-SC41-24V Touch Panel Overlay PDF Download:
Common misspellings:
GP377-SC11-24V
GP77-SC41-24V
GP377-C11-24V
GP377-SC41-24V
GP377-SC11-2V4
GP377-SC41-Z4V
GP377--SC11-24V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service