GP470-EG11 GP470-EG21-24VP Touch Membrane Front Overlay

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP470-EG11 GP470-EG21-24VP |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP470E Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:46:58 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 400 pixels |
| Part Number : | GP470-EG11 GP470-EG21-24VP |
| Storage Humidity: | 30%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 9.1" |
| Display Type: | High Intensity EL |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -10°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP470-EG11 GP470-EG21-24VP | Description | Inventory status |
| GP470-EG11 | Proface Graphic Panel GP470E HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP470-EG21-24VP | Proface Graphic Panel GP470E Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP470-EG31-24V | Pro-face Graphic Panel GP470E Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP477J-EG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP477R-BG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Digitizer Glass Overlay Replacement | Available Now |
| GP477R-EG11 | Pro-face Graphic Panel GP477RE HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP477R-EG11-24V | Proface Graphic Panel GP477RE Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP477R-EG11-M | Proface Graphic Panel GP477RE MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| GP477R-EG41-24VP | Pro-face Graphic Panel GP477RE Front Overlay Touch Membrane | Available Now |
| GP477R-EG41-24VP-M | Proface Graphic Panel GP477RE HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
GP470-EG11 GP470-EG21-24VP Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the GP470-EG11 GP470-EG21-24VP Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP GP470-EG11 GP470-EG21-24VP screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP470-EG11 GP470-EG21-24VP Protective Film Touch Membrane display.
Question: What is Proface GP GP470-EG11 GP470-EG21-24VP Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GP470-EG11
GP470-EG21-2VP
GP40-EG11
GP470-EG21-24VP
GP407-EG21-24VP
GP470-EGZ1-24VP
GP4470-EG11
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service