Proface 0680029-02 GP470-EG31-24V Protective Film Glass

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 0680029-02 GP470-EG31-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP470E Touch Digitizer Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:07 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 30 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | ____ |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 9.1" |
| Display Colors: | Amber (monochrome) |
| Display Type: | High Intensity EL |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 400 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 0680029-02 GP470-EG31-24V | Description | Inventory status |
| GP470-EG11 | Proface Graphic Panel GP470E HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP470-EG21-24VP | Proface Graphic Panel GP470E Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP470-EG31-24V | Pro-face Graphic Panel GP470E Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP477J-EG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP477R-BG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Digitizer Glass Overlay Replacement | Available Now |
| GP477R-EG11 | Pro-face Graphic Panel GP477RE HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP477R-EG11-24V | Proface Graphic Panel GP477RE Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP477R-EG11-M | Proface Graphic Panel GP477RE MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| GP477R-EG41-24VP | Pro-face Graphic Panel GP477RE Front Overlay Touch Membrane | Available Now |
| GP477R-EG41-24VP-M | Proface Graphic Panel GP477RE HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
Proface 0680029-02 GP470-EG31-24V Protective Film Glass PDF Download:
Common misspellings:
0680029-02
GP470-EG31-4V
068009-02
GP470-EG31-24V
0860029-02
GP4T0-EG31-24V
GP470-EG31-244V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service