GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V Front Overlay Touch

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP477 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:10 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 400 pixels |
| Part Number : | GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 9.1" |
| Display Type: | High Intensity EL |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -10°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V | Description | Inventory status |
| GP470-EG11 | Proface Graphic Panel GP470E HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP470-EG21-24VP | Proface Graphic Panel GP470E Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP470-EG31-24V | Pro-face Graphic Panel GP470E Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP477J-EG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP477R-BG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Digitizer Glass Overlay Replacement | Available Now |
| GP477R-EG11 | Pro-face Graphic Panel GP477RE HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP477R-EG11-24V | Proface Graphic Panel GP477RE Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP477R-EG11-M | Proface Graphic Panel GP477RE MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| GP477R-EG41-24VP | Pro-face Graphic Panel GP477RE Front Overlay Touch Membrane | Available Now |
| GP477R-EG41-24VP-M | Proface Graphic Panel GP477RE HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V Front Overlay Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface GP GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to clean the GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP477J-EG41-24V GP477R-BG41-24V Protective Film Touch Membrane display.
Common misspellings:
GP477J-EG41-24V
GP477R-G41-24V
G477J-EG41-24V
GP477R-BG41-24V
GP747R-BG41-24V
GP477R-8G41-24V
GP477J--EG41-24V
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service