GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V Overlay Touch

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP570S Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:23 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V | Description | Inventory status |
| GP570-BG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP570-LG21-24V | Proface Graphic Panel Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP570-SC11 | Proface Graphic Panel GP570S Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP570-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP570S HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP570-SC31-24V | Proface Graphic Panel GP570S Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP570-SG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP570S Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP570-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP570S Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP570-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP570S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP570-TC11 | Pro-face Graphic Panel GP570T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP570-TC11-24V | Proface Graphic Panel GP570T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP570-TC21-24VP | Proface Graphic Panel GP570T MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP570-TC31-24V | Proface Graphic Panel GP570T HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP570-TV11 | Proface Graphic Panel GP570T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V Overlay Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface GP GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to clean the GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP570-SG11-24V GP570-SG21-24VP GP570-SG31-24V Protective Film Touch Membrane display.
Common misspellings:
GP570-SG11-24V
GP570-SG21-24VP
P570-SG31-24V
GP57-SG11-24V
GP570-SG31-24V
GP570-SG21-2V4P
GP5T0-SG11-24V
GP5570-SG31-24V
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service