Proface GP570-TC11 GP570-TC11-24V Panel Glass Protective Film

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP570-TC11 GP570-TC11-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP570T Protective Film Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Colors: | 8 colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP570-TC11 GP570-TC11-24V | Description | Inventory status |
| GP570-BG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP570-LG21-24V | Proface Graphic Panel Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP570-SC11 | Proface Graphic Panel GP570S Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP570-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP570S HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP570-SC31-24V | Proface Graphic Panel GP570S Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP570-SG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP570S Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP570-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP570S Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP570-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP570S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP570-TC11 | Pro-face Graphic Panel GP570T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP570-TC11-24V | Proface Graphic Panel GP570T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP570-TC21-24VP | Proface Graphic Panel GP570T MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP570-TC31-24V | Proface Graphic Panel GP570T HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP570-TV11 | Proface Graphic Panel GP570T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
Proface GP570-TC11 GP570-TC11-24V Panel Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
GP570-TC11
GP570-TC11-2V
GP70-TC11-24V
GP570-CT11
GP570-TC11-24V
GP5T0-TC11-24V
GP5700-TC11
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service