GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 Touch Film

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP570T Touch Screen Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:27 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 30 to 85%RH (no condensation) |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 degrees Celsius |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 | Description | Inventory status |
| GP570-BG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP570-LG21-24V | Proface Graphic Panel Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP570-SC11 | Proface Graphic Panel GP570S Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GP570-SC21-24VP | Proface Graphic Panel GP570S HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP570-SC31-24V | Proface Graphic Panel GP570S Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP570-SG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP570S Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP570-SG21-24VP | Proface Graphic Panel GP570S Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP570-SG31-24V | Proface Graphic Panel GP570S Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP570-TC11 | Pro-face Graphic Panel GP570T HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP570-TC11-24V | Proface Graphic Panel GP570T Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP570-TC21-24VP | Proface Graphic Panel GP570T MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP570-TC31-24V | Proface Graphic Panel GP570T HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP570-TV11 | Proface Graphic Panel GP570T Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 Touch Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to secure the GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 Installation Fasteners?
Answer: 1) There are four (4) insertion slots on the top and bottom of the GP, where the metal installation fasteners hook on.
Question: What is the display size of Proface Graphic Panel GP Series GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The GP570-TC21-24VP GP570-TC31-24V GP570-TV11 Touchscreen Panel Front Overlay is 10.4 inch.
Common misspellings:
GP570-TC21-24VP
GP570-TC31-24V
GP50-TV11
GP570-TC21-2VP
GP570-TV11
GP570T-C31-24V
GP5T0-TV11
GPP570-TC21-24VP
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service