Proface GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP Front Overlay Touch

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP577RS Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:37 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Part Number : | GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Type: | STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP | Description | Inventory status |
| GP571-TC11 | Proface Graphic Panel GP571T Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| GP577R-BG41-24V | Proface Graphic Panel HMI Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP577R-EG11 | Proface Graphic Panel Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP577R-EG41-24V | Proface Graphic Panel HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP577R-LG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP577R-SC11 | Pro-face Graphic Panel GP577RS Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP577R-SC41-24V | Proface Graphic Panel GP577RS Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP577R-SC41-24VP | Proface Graphic Panel GP577RS Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP577R-SG11 | Pro-face Graphic Panel GP577RS HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP577R-SG41-24VP | Proface Graphic Panel GP577RS Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP577R-TC11 | Proface Graphic Panel GP577RT MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP577R-TC41-24V | Proface Graphic Panel GP577RT HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP577R-TC41-24VP | Proface Graphic Panel GP577RT Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP57J-SC11 | Proface Graphic Panel HMI Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
Proface GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP Front Overlay Touch PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface GP GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to clean the GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP577R-SG11 GP577R-SG41-24VP Protective Film Touch Membrane display.
Common misspellings:
GP577R-SG11
GP57R-SG41-24VP
G577R-SG11
GP577R-SG41-24VP
GP577RS-G41-24VP
GP577R-SG41-Z4VP
GP577R-SG111
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service