Proface GP577R-TC11 GP577R-TC41-24V GP57J-SC11 Glass Film

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP577R-TC11 GP577R-TC41-24V GP57J-SC11 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP577RT Protective Film Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:39 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Colors: | 64 colors |
| Display Type: | TFT/STN color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP577R-TC11 GP577R-TC41-24V GP57J-SC11 | Description | Inventory status |
| GP571-TC11 | Proface Graphic Panel GP571T Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| GP577R-BG41-24V | Proface Graphic Panel HMI Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GP577R-EG11 | Proface Graphic Panel Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| GP577R-EG41-24V | Proface Graphic Panel HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP577R-LG41-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP577R-SC11 | Pro-face Graphic Panel GP577RS Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP577R-SC41-24V | Proface Graphic Panel GP577RS Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP577R-SC41-24VP | Proface Graphic Panel GP577RS Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP577R-SG11 | Pro-face Graphic Panel GP577RS HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP577R-SG41-24VP | Proface Graphic Panel GP577RS Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP577R-TC11 | Proface Graphic Panel GP577RT MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP577R-TC41-24V | Proface Graphic Panel GP577RT HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GP577R-TC41-24VP | Proface Graphic Panel GP577RT Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GP57J-SC11 | Proface Graphic Panel HMI Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
Proface GP577R-TC11 GP577R-TC41-24V GP57J-SC11 Glass Film PDF Download:
Common misspellings:
GP577R-TC11
GP577R-TC41-2V
GP57J-SC11
GP577-TC11
GP577R-TC41-24V
GP577-RTC41-24V
GP5TJ-SC11
GP577R-TCC11
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service