Proface GP37W2-WP00-MS GP37W-BG41-24V Overlay Touch Panel

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP37W2-WP00-MS PFXZGPWP37W2 GP37W-BG41-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP37W2 Front Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 5" |
| Display Colors: | Blue/White |
| Display Type: | Blue-mode LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP37W2-WP00-MS PFXZGPWP37W2 GP37W-BG41-24V | Description | Inventory status |
| GP37W2-BG41-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP37W2-DF00 | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP37W2-LG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP37W2 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP37W2-WP00-MS | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP37W3-BG41-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP37W-BG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP37W2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP37W-BG41-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP37W-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
Proface GP37W2-WP00-MS GP37W-BG41-24V Overlay Touch Panel PDF Download:
Common misspellings:
GP37W2-WP00-MS
PFZGPWP37W2
GP37W-BG41-24V
GP3W2-WP00-MS
PFXZGPWP37W2
PFXGZPWP37W2
GP37W2-WPOO-MS
PFXZZGPWP37W2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service