0880042-02 GP37W-BG11-24V Touch Membrane Overlay

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 0880042-02 GP37W-BG11-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP37W Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:52 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | 0880042-02 GP37W-BG11-24V |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 5" |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 0880042-02 GP37W-BG11-24V | Description | Inventory status |
| GP37W2-BG41-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| GP37W2-DF00 | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP37W2-LG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP37W2 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GP37W2-WP00-MS | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GP37W3-BG41-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GP37W-BG11-24V | Pro-face Graphic Panel GP37W2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GP37W-BG41-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GP37W-LG11-24V | Proface Graphic Panel GP37W2 MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
0880042-02 GP37W-BG11-24V Touch Membrane Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the 0880042-02 GP37W-BG11-24V Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP 0880042-02 GP37W-BG11-24V screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the 0880042-02 GP37W-BG11-24V Protective Film Touch Membrane display.
Question: What is Proface GP 0880042-02 GP37W-BG11-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
0880042-02
GP37W-B11-24V
088042-02
GP37W-BG11-24V
PG37W-BG11-24V
GP37W-BGII-24V
0880042--02
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service