Pro-face GP430-EG11 GP430-EG11-24V Touch Panel Overlay

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP430-EG11 GP430-EG11-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface Graphic Panel GP Series |
| Supply | GP430E Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:47:58 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 20 to 85%RH (no condensation) |
| Backlight: | ____ |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Touch Size: | 10" |
| Display Colors: | Amber (monochrome) |
| Display Type: | High Intensity EL |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 640 x 400 pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP430-EG11 GP430-EG11-24V | Description | Inventory status |
| GP410-EG11 | Proface Graphic Panel HMI Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GP410-EG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP430-EG11 | Pro-face Graphic Panel Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GP430-EG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP430-XY35 | Proface Graphic Panel Touch Digitizer Glass Overlay Replacement | Available Now |
| GP430-XY37 | Pro-face Graphic Panel HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GP43J-EG11 | Proface Graphic Panel Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP43J-EGE1-220 | Proface Graphic Panel MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
Pro-face GP430-EG11 GP430-EG11-24V Touch Panel Overlay PDF Download:
Common misspellings:
GP430-EG11
GP430-EG11-4V
GP430-E11
GP430-EG11-24V
GP403-EG11
GP430-EG11-Z4V
GP430-EG111
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service