GP430-XY35 GP430-XY37 Touch Membrane Front Overlay

| categories | Graphic Panel GP Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GP430-XY35 GP430-XY37 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP Series |
| Supply | GP430 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:48:00 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 640 x 400 pixels |
| Part Number : | GP430-XY35 GP430-XY37 |
| Storage Humidity: | 20%RH to 85%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10" |
| Display Type: | High Intensity EL |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface Graphic Panel |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GP430-XY35 GP430-XY37 | Description | Inventory status |
| GP410-EG11 | Proface Graphic Panel HMI Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GP410-EG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GP430-EG11 | Pro-face Graphic Panel Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| GP430-EG11-24V | Proface Graphic Panel Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP430-XY35 | Proface Graphic Panel Touch Digitizer Glass Overlay Replacement | Available Now |
| GP430-XY37 | Pro-face Graphic Panel HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GP43J-EG11 | Proface Graphic Panel Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| GP43J-EGE1-220 | Proface Graphic Panel MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
GP430-XY35 GP430-XY37 Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the GP430-XY35 GP430-XY37 Touch Screen Monitor Front Overlay HMI Display?
Answer: When the GP GP430-XY35 GP430-XY37 screen's surface or border becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly and wipe off the GP430-XY35 GP430-XY37 Protective Film Touch Membrane display.
Question: What is Proface GP GP430-XY35 GP430-XY37 Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GP430-XY35
GP430-X37
GP43-XY35
GP430-XY37
GP340-XY37
GP430-XY3T
GP4430-XY35
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service