3583401-13 LT3301-L1-D24-K Touch Membrane Front Overlay

| categories | LT3000 LT4000M |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3583401-13 LT3301-L1-D24-K PFXLT3301LADK |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface LT3000 Series |
| Supply | LT3000 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:48:35 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | 3583401-13 LT3301-L1-D24-K |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 5.7" |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface LT3000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3583401-13 LT3301-L1-D24-K PFXLT3301LADK | Description | Inventory status |
| LT3201-A1-D24-C | Pro-face LT3000 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| LT3201-A1-D24-K | Proface LT3000 Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| LT3300-L1-D24-C | Proface LT3000 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| LT3300-L1-D24-K | Proface LT3000 Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| LT3300-S1-D24-C | Proface LT3000 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| LT3300-S1-D24-K | Proface LT3000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| LT3300-T1-D24-C | Proface LT3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| LT3300-T1-D24-K | Pro-face LT3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| LT3301-L1-D24-C | Proface LT3000 Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| LT3301-L1-D24-K | Proface LT3000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
3583401-13 LT3301-L1-D24-K Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: 3583401-13 LT3301-L1-D24-K PFXLT3301LADK LT-3300 Series USB Cable Clamp Removal
Answer: (1) Pull out the USB cover from the USB holder by pressing down the tab on the USB cover.
Question: What is Proface LT3000 3583401-13 LT3301-L1-D24-K PFXLT3301LADK Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
3583401-13
LT3301-L1-D24-K
PFXLT3301ADK
LT330-L1-D24-K
PFXLT3301LADK
358340-113
LT3301-Ll-D24-K
PFXLT33011LADK
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service