Proface APL3000-BA APL3000-BA-CD2G-4P APL3000-BA-CM18-4P Membrane Keyboard Touch Membrane

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | APL3000-BA APL3000-BA-CD2G-4P APL3000-BA-CM18-4P |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | APL3000B Touch Screen Monitor Membrane Keypad |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:48:56 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Part Number : | APL3000-BA |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 12.1" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface PL |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| APL3000-BA APL3000-BA-CD2G-4P APL3000-BA-CM18-4P | Description | Inventory status |
| APL3000-BA-CD2G-2P | Proface PL-3000B Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| APL3000-BA | Proface PL-3000B Touch Panel Membrane Keyboard Repair | Available Now |
| APL3000-BA-CD2G-4P | Proface PL-3000B Touchscreen Membrane Keypad Repair | In Stock |
| APL3000-BA-CM18-2P | Proface PL-3000B HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| APL3000-BA-CM18-4P | Proface PL-3000B Touch Screen Panel Membrane Switch Repair | In Stock |
| APL3000-BD-CD2G-2P | Pro-face PL-3000B Membrane Keyboard Keypad Touch Membrane | In Stock |
| APL3000-BD-CD2G-4P | Proface PL-3000B Touch Glass Membrane Keypad Switch Repair | In Stock |
| APL3000-BD-CM18-2P | Proface PL-3000B Touch Digitizer Glass Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| APL3000-BD-CM18-4P | Pro-face PL-3000B HMI Panel Glass Operator Keyboard Repair | Available Now |
| APL3000-TA-CM18-2P-1G-XM250 | Proface HMI Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
Proface APL3000-BA APL3000-BA-CD2G-4P APL3000-BA-CM18-4P Membrane Keyboard Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface PL APL3000-BA APL3000-BA-CD2G-4P APL3000-BA-CM18-4P Touch Screen Panel Glass Operator Keyboard HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
APL3000-BA
APL3000-BA-CDG-4P
APL3000-BA-CM18-4P
APL3000-BA-CD2G-4P
APL3000-BA-CM1-4P
APL3000-AB
APL3000-8A-CM18-4P
APL3000-BA-CCD2G-4P
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service