Proface 3620003-04 APL3600-KFM APL3600-KA-CD2G-2P Membrane Keyboard Touch Membrane Repair

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3620003-04 APL3600-KFM APL3600-KA-CD2G-2P |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | PL Touch Screen Monitor Membrane Keypad |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:49:06 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Part Number : | 3620003-04 |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 12.1" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface PL |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3620003-04 APL3600-KFM APL3600-KA-CD2G-2P | Description | Inventory status |
| APL3600-KA-CD2G-2P | Proface PL-3600K Keyboard Membrane Touch Screen Replacement | In Stock |
| APL3600-KA-CD2G-4P | Proface PL-3600K Touch Panel Membrane Keyboard Repair | Available Now |
| APL3600-KA-CM18-2P | Proface PL-3600K Touchscreen Membrane Keypad Repair | In Stock |
| APL3600-KA-CM18-4P | Proface PL-3600K HMI Keypad Membrane Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| APL3600-KD-CD2G-2P | Proface PL-3600K Touch Screen Panel Membrane Switch Repair | In Stock |
| APL3600-KD-CD2G-4P | Pro-face PL-3600K Membrane Keyboard Keypad Touch Membrane | In Stock |
| APL3600-KD-CM18-2P | Proface PL-3600K Touch Glass Membrane Keypad Switch Repair | In Stock |
| APL3600-KD-CM18-4P | Proface PL-3600K Touch Digitizer Glass Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| APL3600-KFM | Pro-face PL-3600K HMI Panel Glass Operator Keyboard Repair | Available Now |
Proface 3620003-04 APL3600-KFM APL3600-KA-CD2G-2P Membrane Keyboard Touch Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface PL 3620003-04 APL3600-KFM APL3600-KA-CD2G-2P Touch Screen Panel Glass Operator Keyboard HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
3620003-04
APL3600-KFM
APL360-KA-CD2G-2P
APL300-KFM
APL3600-KA-CD2G-2P
36200030-4
APL3b00-KA-CD2G-2P
APL3600--KFM
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service