Proface 3620003-02 APL3700-TFM-BLD Touch Digitizer Front Overlay Repair

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3620003-02 APL3700-TFM-BLD |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | PL Touch Screen Monitor Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:49:44 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Part Number : | 3620003-02 |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 15" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface PL |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3620003-02 APL3700-TFM-BLD | Description | Inventory status |
| APL3700-TA-CD2G-2P | Proface PL-3700T Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| APL3700-TA-CD2G-4P | Proface PL-3700T Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| APL3700-TA-CM18-2P | Proface PL-3700T Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| APL3700-TA-CM18-4P | Proface PL-3700T HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| APL3700-TD-CD2G-2P | Proface PL-3700T Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| APL3700-TD-CD2G-4P | Pro-face PL-3700T Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| APL3700-TD-CM18-2P | Proface PL-3700T HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| APL3700-TD-CM18-4P | Proface PL-3700T Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| APL3700-TFM-BLD | Pro-face PL-3700T Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| PL-3700-M01 | Proface PL-3700 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PL3700-S11 | Proface PL-3700 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL3700-S42 | Proface PL-3700 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
Proface 3620003-02 APL3700-TFM-BLD Touch Digitizer Front Overlay Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface PL 3620003-02 APL3700-TFM-BLD Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
3620003-02
APL3700-TFM-LD
AP3700-TFM-BLD
362000-302
APL3700-TFM-BLD
APL3T00-TFM-BLD
APL3700-TFM--BLD
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service