APL3900-TA-CM18-2P APL3900-TA-CM18-4P Touch Screen Front Overlay

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | APL3900-TA-CM18-2P APL3900-TA-CM18-4P |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PL Series |
| Supply | PL-3900T Protective Film Touch Screen Panel |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:49:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface PL |
| Size: | 19" |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| APL3900-TA-CM18-2P APL3900-TA-CM18-4P | Description | Inventory status |
| APL3900-TA-CD2G-2P | Proface PL-3900T Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| APL3900-TA-CD2G-4P | Proface PL-3900T Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| APL3900-TA-CM18-2P | Proface PL-3900T Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| APL3900-TA-CM18-4P | Proface PL-3900T HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| APL3900-TD-CD2G-2P | Proface PL-3900T Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| APL3900-TD-CD2G-4P | Pro-face PL-3900T Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| APL3900-TD-CM18-2P | Proface PL-3900T HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| APL3900-TD-CM18-4P | Proface PL-3900T Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
APL3900-TA-CM18-2P APL3900-TA-CM18-4P Touch Screen Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the APL3900-TA-CM18-2P APL3900-TA-CM18-4P Display?
Answer: When the display surface or frame becomes dirty, use a soft cloth moistened with neutral detergent to wipe away any dust or stains.
Common misspellings:
APL3900-TA-CM18-2P
APL3900-TA-CM8-4P
PL3900-TA-CM18-4P
APL3900-TA-CM1-82P
APL3900-TA-CM18-4P
APL3900-TA-CM1B-2P
APL3900-TAA-CM18-2P
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service