PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11 PL5901-T11-W901 Pro-face Front Overlay Touch Glass

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11-W901 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PL Series |
| Supply | PL-5900 Protective Film Touch Digitizer Glass |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:50:09 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface PL |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Colors: | 262,144 colors |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Model Number: | PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11-W901 |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11-W901 | Description | Inventory status |
| PL5900-T11 | Proface PL-5900 Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL5900-T11-W901 | Proface PL-5900 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PL5900-T12 | Proface PL-5900 Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| PL5900-T12-233 | Proface PL-5900 HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PL5900-T12-24V-233 | Proface PL-5900 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| PL5900-T41-24V | Pro-face PL-5900 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| PL5900-T42-24V | Proface PL-5900 HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| PL5901-T11 | Proface PL-5900 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| PL5901-T11-W901 | Pro-face PL-5900 Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| PL5901-T12 | Proface PL-5900 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PL5901-T12-233 | Proface PL-5900 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL5901-T12-24V-233 | Proface PL-5900 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11 PL5901-T11-W901 Pro-face Front Overlay Touch Glass PDF Download:
FAQ:
Question: What is the display size of Proface PL PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11 PL5901-T11-W901 Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The PL-5900 PL5900-T41-24V PL5900-T42-24V PL5901-T11 PL5901-T11-W901 Touchscreen Panel Front Overlay is 10.4 inch.
Common misspellings:
PL5900-T41-24V
PL5900-T42-24V
PL590-T11
PL5901-T11-W901
PL900-T42-24V
PL5901-T11
PL5900-4T1-24V
PL5901-711-W901
PL5901--T11
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service