Proface PL5901-T41-24V PL5901-T42-24V PL5901-T4 Touch Screen Monitor Protective Film

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PL5901-T41-24V PL5901-T42-24V PL5901-T4 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | PL-5900 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Touch size | 10 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:50:13 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 1024 x 1024 pixels |
| Part Number : | PL5901-T41-24V PL5901-T42-24V PL5901-T4 |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 10.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface PL |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PL5901-T41-24V PL5901-T42-24V PL5901-T4 | Description | Inventory status |
| PL5901-T4 | Proface PL-5900 Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL5901-T41-24V | Proface PL-5900 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PL5901-T42-24V | Proface PL-5900 Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| PL5910-T11 | Proface PL-5900 HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PL5910-T11-H2M2 | Proface PL-5900 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| PL5910-T41-24V | Pro-face PL-5900 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| PL5910-T41-24V-H2M2 | Proface PL-5900 HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| PL5911-T11 | Proface PL-5900 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| PL5911-T11-H2M2 | Pro-face PL-5900 Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| PL5911-T41-24V | Proface PL-5900 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PL5911-T41-24V-H2M2 | Proface PL-5900 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
Proface PL5901-T41-24V PL5901-T42-24V PL5901-T4 Touch Screen Monitor Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface PL PL5901-T41-24V PL5901-T42-24V PL5901-T4 Touch Screen Panel Glass Front Overlay HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
PL5901-T41-24V
PL5901-T42-2V
PL5901-T4
PL5901-T41-4V
PL5901-T42-24V
PL5910-T4
PL5901-74
PL5901-T41--24V
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service