PL5911-T11-H2M2 PL5911-T41-24V-H2M2 Pro-face Protective Film Touch Screen Panel

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PL5911-T11-H2M2 PL5911-T41-24V PL5911-T41-24V-H2M2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PL Series |
| Supply | PL-5900 Touch Glass Front Overlay |
| Touch size | 10 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:50:17 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface PL |
| Size: | 10.4 inch |
| Resolution: | 1024 x 1024 pixels |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PL5911-T11-H2M2 PL5911-T41-24V PL5911-T41-24V-H2M2 | Description | Inventory status |
| PL5901-T4 | Proface PL-5900 Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL5901-T41-24V | Proface PL-5900 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PL5901-T42-24V | Proface PL-5900 Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| PL5910-T11 | Proface PL-5900 HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PL5910-T11-H2M2 | Proface PL-5900 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| PL5910-T41-24V | Pro-face PL-5900 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| PL5910-T41-24V-H2M2 | Proface PL-5900 HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| PL5911-T11 | Proface PL-5900 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| PL5911-T11-H2M2 | Pro-face PL-5900 Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
| PL5911-T41-24V | Proface PL-5900 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PL5911-T41-24V-H2M2 | Proface PL-5900 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
PL5911-T11-H2M2 PL5911-T41-24V-H2M2 Pro-face Protective Film Touch Screen Panel PDF Download:
FAQ:
Question: How to remove the PL5911-T11 PL5911-T11-H2M2 PL5911-T41-24V PL5911-T41-24V-H2M2 front module and the control box?
Answer: Remove the control box from the front module with the following steps:
Common misspellings:
PL5911-T11
PL5911-T11-H2M2
PL5911-T41-4V
PL5911-T41-24V-H2M2
PL5911-T41-24V
PL5911-T41-4V-H2M2
PL5911-1T1-H2M2
PL5911-711
PL5911-T41-244V
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service