PL6700-T11-W901 PL6700-T11-W901F PL6700-T11-WN01 PL6700-T11-WN01F Front Overlay Touch Screen

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PL6700-T11-W901/W901F/WN01/WN01F |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PL Series |
| Supply | PL-6700 Touch Screen Panel Protective Film |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:50:30 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | Proface PL |
| Size: | 12.1 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | Proface |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PL6700-T11-W901/W901F/WN01/WN01F | Description | Inventory status |
| PL6700-T11-HU01 | Proface PL-6700 Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL6700-T11-HU01F | Proface PL-6700 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PL6700-T11-W901 | Proface PL-6700 Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| PL6700-T11-W901F | Proface PL-6700 HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PL6700-T11-WN01 | Proface PL-6700 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| PL6700-T11-WN01F | Pro-face PL-6700 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| PL6700-T41-HU01F | Proface PL-6700 HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| PL6700-T41-W901F | Proface PL-6700 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| PL6700-T41-WN02F | Pro-face PL-6700 Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
PL6700-T11-W901 PL6700-T11-W901F PL6700-T11-WN01 PL6700-T11-WN01F Front Overlay Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: How to clean the PL6700-T11-W901 PL6700-T11-W901F PL6700-T11-WN01 PL6700-T11-WN01F Display?
Answer: When the display surface or frame becomes dirty, use a soft cloth moistened with neutral detergent to wipe away any dust or stains.
Common misspellings:
PL6700-T11-W901
PL6700-T11-W901F
PL6700-T11-W01
PL6700-T11-WN01F
PL6700-T11-WN01
PL700-T11-WN01F
PL6700-T11-9W01F
PL6700-T11-W9o1
PLL6700-T11-W901F
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service