Proface PL6700-T41-HU01F PL6700-T41-W901F PL6700-T41-WN02F PL6700-T42-HU01 Touch Screen Monitor Protective Film

| categories | PL Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PL6700-T41-HU01F/W901F/WN02F/HU01 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | PL-6700 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Touch size | 12.1 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:50:32 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Resolution: | 1024 x 1024 |
| Touch Size: | 12.1" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface PL-6700 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PL6700-T41-HU01F/W901F/WN02F/HU01 | Description | Inventory status |
| PL6700-T11-HU01 | Proface PL-6700 Front Overlay Touch Screen Replacement | In Stock |
| PL6700-T11-HU01F | Proface PL-6700 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PL6700-T11-W901 | Proface PL-6700 Touchscreen Protective Film Replacement | In Stock |
| PL6700-T11-W901F | Proface PL-6700 HMI Front Overlay Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| PL6700-T11-WN01 | Proface PL-6700 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
| PL6700-T11-WN01F | Pro-face PL-6700 Protective Film Touch Membrane Repair | In Stock |
| PL6700-T41-HU01F | Proface PL-6700 HMI Touch Glass Front Overlay Repair Replacement | In Stock |
| PL6700-T41-W901F | Proface PL-6700 Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| PL6700-T41-WN02F | Pro-face PL-6700 Protective Film HMI Panel Glass Repair | Available Now |
Proface PL6700-T41-HU01F PL6700-T41-W901F PL6700-T41-WN02F PL6700-T42-HU01 Touch Screen Monitor Protective Film PDF Download:
FAQ:
Question: What is Proface PL PL6700-T41-HU01F PL6700-T41-W901F PL6700-T41-WN02F PL6700-T42-HU01 Touch Screen Panel Glass Front Overlay HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
PL6700-T41-HU01F
PL6700-T41-W901F
PL6700-T41-WN02F
PL670-T42-HU01
PL600-T41-WN02F
PL6700-T42-HU01
PL6700-T41W-901F
PL6700-T41-HUO1F
PL67000-T41-HU01F
Related Products
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service