PS3450A-T41-24V PFXPS3410D Touch Membrane Front Overlay

| categories | PS3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | PS3450A-T41-24V PFXPS3410D |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface PS3000 Series |
| Supply | PS3000 Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:50:48 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | PS3450A-T41-24V PFXPS3410D |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 8.4" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface PS3000 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PS3450A-T41-24V PFXPS3410D | Description | Inventory status |
| PS3450A-T41 | Proface PS3000 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PS3450A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| PS3451A-T41-24V | Proface PS3000 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| PS3600G-T41 | Proface PS3000 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| PS3600G-T41-24V | Proface PS3000 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3650A-T41 | Pro-face PS3000 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PS3650A-T41-24V | Proface PS3000 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PS3650A-T42 | Proface PS3000 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PS3650A-T42-24V | Pro-face PS3000 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PS3650A-T42S | Proface PS3000 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PS3650A-T42S-24V | Proface PS3000 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
PS3450A-T41-24V PFXPS3410D Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: Backlight Settings - Adjustment Procedure
Answer: 1) Double click the Control Panel's [Display] icon.
Question: What is Proface PS3000 PS3450A-T41-24V PFXPS3410D Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
PS3450A-T41-24V
PFXPS341D
PS3450A-41-24V
PFXPS3410D
FPXPS3410D
PS3450A-741-24V
PS3450A-T41-244V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service