Proface ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 Touch Overlay

| categories | ST3000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 PFXST3301BAD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface ST3000 Series |
| Supply | ST-3200 Touch Screen Monitor and Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:52:06 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Backlight: | CCFL |
| Product Line: | Proface ST-3200 |
| Resolution: | 320 x 240 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | Monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 5.7" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 PFXST3301BAD | Description | Inventory status |
| AST3201-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AST3211-A1-D24 | Proface ST3000 ST-3200 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AST3301-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AST3301-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AST3301-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AST3301W-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3301W-S1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AST3302-B1-D24 | Proface ST3000 ST-3300 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AST3401-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3400 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AST3501-C1-AF | Proface ST3000 ST-3500 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AST3501-C1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| AST3501-T1-AF | Proface ST3000 ST-3500 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AST3501-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Front Overlay HMI Touch Screen Glass | Available Now |
| AST3501W-T1-D24 | Proface ST3000 ST-3500 Touch Screen Panel Protective Film Repair | In Stock |
Proface ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 Touch Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: Signs that your Proface ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 PFXST3301BAD Front Overlay Touch Digitizer Glass HMI or touchscreen control will soon fail. What signs should you be looking out for if you want to prevent a failure happening?
Answer: Here are 5 sure-fire signs that your ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 PFXST3301BAD Touchscreen Panel Protective Film HMI will fail.
Question: How to clean the ST3000 Series ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 PFXST3301BAD display?
Answer: When the surface or frame of the ST-3301B 3580207-02 AST3301-B1-D24 PFXST3301BAD display becomes dirty, soak a soft cloth in water with a neutral detergent, wring the cloth tightly, and wipe the display.
Common misspellings:
ST-3301B
358020-02
AST3301-B1-D24
PFXST3301BAD
3580207-02
AST3301-B1-24
3582007-02
AS73301-B1-D24
AST3301-B1-D244
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service