MPCST52NAJ20T

| categories | Magelis lndustrial PC |
|---|---|
| Model | MPCST52NAJ20T |
| Warranty | 365 days |
| Product Line | Schneider Magelis Smart |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:11:56 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | MPCST52NAJ20T |
| Display Type: | LCD TFT |
| Screen diagonal: | 15 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Magelis Smart Series |
| Terminal Type: | Touchscreen Display |
| Operating Temp.: | 0...50 °C |
| Storage Temp.: | -20...60 °C |
| Display Resolution: | 1024 x 768 pixels VGA |
| Operating system: | Windows XPe SP2 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| MPCST52NAJ20T | Description | Inventory status |
| MPCKT52NAX00B | Schneider Magelis Smart Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| MPCST11NDJ00T | Magelis Smart Schneider Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| MPCST52NAJ20H | Schneider Magelis Smart Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| MPCST52NDJ00T | Magelis Smart Schneider HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| MPCST52NDJ10T | Schneider Magelis Smart Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| MPCST52NDJ10R | Schneider Magelis Smart Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| MPCST21NDJ20T | Schneider Magelis Smart HMI Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| MPCST21NAJ20T | Schneider Magelis Smart Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| MPCST52NAJ20T | Schneider Magelis Smart HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| MPCST11NAJ00T | Magelis Smart Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| MPCST11NAJ00H | Schneider Magelis Smart MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| MPCST52NAN20N | Schneider Magelis Smart HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
MPCST52NAJ20T PDF Download:
FAQ:
Question: What is the MPCST52NAJ20T Magelis Schneider Front Overlay Touch Panel HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to Wire and Connect the MPCST52NAJ20T Touch screen glass protective film Terminal Block (DC Smart Version)?
Answer: When wiring and connecting the Smart power cables, be sure to follow the procedures given below:
Common misspellings:
MPCST5NAJ20T
PCST52NAJ20T
MPCST52NJA20T
MPCS752NAJ20T
MPCST52NAJ220T
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service